Верувате ли дека изгледа вака само 4 дена после породување?

2 декември, 20130
20

Сакала да се пофали како изгледа само 4 дена после породување, но наместо тоа предизвикала револт.

Фитнес блогерката и сопруга на норвешкиот фудбалер Ларс Кристиан Ериксен, Каролин Берг Ериксен, успеала само со една фотографија да ги потресе корисниците на социјаните мрежи и да предизвика револт кај повеќето.

Поточно Каролин се породила во понеделникот, а само 4 дена после тоа објавила фотографија во долна облека, и нема да верувате, нејзините стомачни мускули сеуште се тука!

Фотографијата предизвикала бројни негативни коментари, дел поради тоа што позирала само во долна облека, но и поради сомнеж дека вака не може да изгледа само 4 дена после породување.

“Фотографијата ја објавив затоа што се гордеам со себе си и своето тело, кое помина низ нешто толку тешко како што се бременост и породување. Мислам дека сите мајки без разлика на конструкција и изглед би требало да се гордеат со себе си после породување“ – се обидела да се оправда фитнес блогерката.

Дали верувате дека Каролин изгледа вака само 4 дена после породување?

Karolin Berg Eriksen

httpv://www.youtube.com/watch?v=3G-qmmKkivY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit