Видео: Совршен маникир за најлудата ноќ

28 декември, 20130
7

За време на празниците расположението е секогаш прекрасно. Затоа решивме дека сега е вистинскиот момент да ви покажеме како можете да си направите одличен диско маникир!

Тој е многу, многу блескав, а тоа го прави совршен за сите забави кои следат за новогодишните и божиќните празници.

Тој е суперспектакуларен и можете да го користите како акцент.

Со таков “скапоцен камен” вашата црна тоалета ќе добие сосема поинакво емитување!

Маникирот изгледа прилично сложен, но всушност е многу елементарен. Потребни ви се само лак за основа, топ лак и лак со блескави пигменти по избор.

Како точно да го направите, ќе дознаете од видеото кое ви го подготвивме. Па, девојки, погледнете ја оваа идеја и бидете неодоливи за празниците.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Lp5l3J4ax1k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit