Вистински херој: Куче спасило исчезнато девојче

3 март, 20130
2

Јулија исчезнала во петокот, а пронајдена е како лежи во мочуриште неколку километри од нејзината куќа во саботата наутро со кучето кое лежело припиено цела ноќ до неа.

Екипата за спасување изјавила дека кучето веројатно и го спасило животот на три годишното девојче која исчезнала од семејната куќа на температура под нулата.

Според зборовитена експертите кучето ја греело доволно за да преживее.

„Цела ноќ животното било со девојчето и за миг не ја оставило. Замислете, било 5 степени под нулата, а детето било мокро“, стои во изјавата, додавајќи дека животното било најважниот фактор за нејзиното преживување.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wLfQCLR0NS8

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber