Вознемирувачки ужасни фотографии од пустошот што го направи тајфунот Хаијан

11 ноември, 20130
17

Ужасни сцени од пустошот и несреќата што зад себе ги остави тајфунот Хаијан кој според првите проценки во централната филипинска провинција Лејте усмрти најмалку 100 000 души.

Буквално парчосани домови, смачкани автомобили, трупови од жртвите по улиците – вака приближно изгледа апокалиптичната слика на провинцијата Лејте каде до пред некој ден се одвиваше сосема обичен и мирен живот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit