Заборавете на голите деколтеа и покажете го грбот

21 јануари, 20130
eva-longoriia

Грбот дефинитивно не се вбројува меѓу првите места од деловите од телото на кои жените обрнуваат најмногу внимание.

Пред него се лицето, косата, деколтето, рацете, нозете итн.

Сега модните списанија и сајтови најавуваат дека сме во сезона на фустани и блузи со голи грбови.

Таа е храбро наметната од актерките како Ева Лонгорија, Ен Хатавеј и Тејлор Свифт, кои се прошетаа на црвениот тепих за наградите “Златен глобус” со скромни деколтиња, но длабоко отсечени на грбот.

moda

Ако и на вас овој тренд ви се допаѓа, тоа треба да се обрне внимание на тоа уште од сега.

Тешко е да се грижиме за овој дел од телото, затоа што речиси и не го гледаме, стигнуваме. Но, тоа не треба да ве спречува. На пазарот се нуди широк спектар на производи посебно наменети за грб.

Освен тоа, може да посетувате спапроцедури како пилинг на цело тело, масажа со ароматични масла и слично. Постојат различни поволни понуди кои нудат услуги по пристапни цени.

Ако страдате од акни по телото и тоа влијае и грбот, тогаш најдобро е да посетите дерматолог.

Тој може да ви советува во својство на специјалист, да го анализира проблемот и да ви даде најсигурно решение за неговото решавање.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit