Запознајте го најпаметното дете на светот!

30 јануари, 20130
najpametno dete

Британецот Шервин Шараби кој има само три години знае да смета до 200 и да ја покаже било која држава на картата и нејзиното знаме. Ги знае сите планети од сончевиот систем и целосниот состав на човековото тело. Неговиот IQ изнесува 136.

Со ова, малиот Шервин стана еден од најмладите членови на организацијата Менса, во која членуваат најпаметните луѓе на светот.

Детето го минало тестот на интелигенција со освоени 136 поени. Средниот просек за возрасен човек е 100, додека за посебно талентирани 130.

Неговата мајка тврди дека воопшто не го интересира ТВ програмата за деца и дека најчесто гледа вести.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit