Завод за вработување на девојка и најде работа во бордел

8 февруари, 20130
bordel

Германска агенција за вработување се извини откако на една 19- годишна девојка ѝ понуди работа во бордел, објави локалниот весник во градот Аугсбург во Баварија.

Мајката на 19-годишното девојче кренала паника кога го видела писмото во кое на нејзината ќерка ѝ се нуди работно место, пренесува весникот Augsburger Allgemeine Zeitung.
„Барав постојана работа за одржување на домакинства, а не работа во бар на јавна куќа. Бев шокирана кога го прочитав писмото. Мојата мајка почна да вреска кога го прочита тоа“, објаснува девојката.
Шефот на Центарот Ролан Фуерст изјавил дека требале да ја прашаат младата девојка пред да го пратат писмото, но дека понуденото работно место не се однесува на проституција.
Проституцијата во Германија е легална и агенцијата на Фуерст знаелa дека станува збор за бордел.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit