Жената со најдолга брада во светот

3 февруари, 20130
vivien
Вивен Вилер од Илиноис има брада долга 29 сантиметри и важи за жената со најдолга брада во светот.

Американката Вивиен Вилер пати од болест која се нарекува хипертрикоза и заради тоа била принудена да ја бричи брадата од својата седма година. Меѓутоа, одлучила да ја пушти брадата да расте, а влегла и во Гинисовата книга на рекорди.

По смртта на нејзината мајка во 1993-тата година, таа решила да престане да се бричи и дозволила лицето целосно да поприми “машки карактеристики”.

Влегла во Гинисовата книга на рекорди како жена со најдолга брада.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit