Жените кои глумат оргазам често ги изневеруваат своите партнери

22 ноември, 20130

Новото истражување покажало дека жените кои глумат оргазам, се и жени кои ги изневеруваат своите партнери. Но иако повеќе глумиме, секако изневеруваме помалку од посилниот пол.

Глумите ли оргазам?

Некои жени се одлични во тоа, но новото истражување открило дека жените кои глумат оргазам се жените кои почесто ги изневеруваат своите партнери. Според напишаното во Дејли Мејл дури 50% од жените глумат оргазам со цел да не ги повредат чувствата на партнерот. Иако глумат и мажите, жените тоа го прават многу почесто, а секоја шеста признала дека го изневерила својот партнер. Но иако повеќе глумиме, сеуште изневеруваме помалку од посилниот пол.

Можеби сексот не е најважната работа во врската, но секако е една од поважните. Се согласувате?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit