10 годишната Сидел звучи како Селин Дион, а можеби и подобро?

3 октомври, 20140
1

Сидел Габутеро е 10-годишно девојче од Филипините кое има неверојатно моќен глас како поп дивата Селин Дион, а можеби и подобар од неа.

Пее во студио, со придружба на матрица од музиката, но она што е снимено на видеото е нејзиниот глас без никаква дополнителна студиска обработка и звучи перфектно.

Слушнете како ја пее „Power of love“:

 

https://www.youtube.com/watch?v=08WYkABPyWU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş