Слушнете како Јапонци ја пеат „Брала мома капини“

3 октомври, 20140
Слушнете како Јапонци ја пеат „Брала мома капини“

Една до сега непозната јапонска група PYRAMIDOS, направи извонредна преработка на нашата добро позната „Брала мома капини.“

Видеото пред неколку месеци беше објавено на YouTube, а се состои од комплетно препеана верзија на песната, додека непрестанато се вртат сцени од македонски свадбени традиции и обичаи.

Не ви е јасно како Јапонците се снашле со нашиот јазик и ритам?

Вакво нешто не се раскажува, само се слуша и гледа внимателно:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş