19 годишна девојка си пресуди себеси за да не им падне во раце на ИСИЛ

14 октомври, 20140
19 годишна девојка си пресуди себеси за да не им падне во раце на ИСИЛ

Сејлан Озалп 19 годишната храбра девојка која откако беше опколена од припадниците на Исил во близина на сириско курдскиот град Кобанe остана без муниција, последниот куршум го испука кон себе. Претходно таа преку радио станица им рекла на своите соборци „Збогум“ по што се слушнал истрелот.

За време на нејзиното гостување во ББС, минатиот месец, Озалп рече: „Не се плашиме од никого, ќе бориме до последниот човек. Попрво би се убила отколку да паднам во рацете на ИСИЛ“ рече таа.

„ Кога ќе видат жена со пушка, толку се плашат што почнуваат да се тресат. Се претставуваат како силни мажи.Но кога ќе видат жена со оружје, почнуваат да бегаат. Ги сметаат жените за послаби, но една наша жена вреди колку сто нивни мажи “ рече тогаш Озалп…

https://www.youtube.com/watch?v=QRD0wlcz-To

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş