Малолетничка ја врзала другарката во шума и и ги отсекла прстите со секира

14 октомври, 20140
1

15 годишната тинејџерка Алена Скриванкова од чешкиот град Брно, ја однела својата другарка 10 годишната Јитка Свехлова во блиската шума, а на нејзините родители им рекла дека ќе одат да си играат.

Штом влегле во шумата каде никој не ги гледал, таа ја врзала за дрво и почнала да и ги сече прстите со секира која ја носела во ранецот.

„Девојчето некако успеaло да побегне, а родителите шокирани веднаш повикале полиција. Кога дошле на лице место, ја пронашле тинејџерката како седи покрај дрвото со секирата во едната рака и седумте отсечени прсти во другата рака.Ова е многу вознемирувачки случај“ изјавил извор од полицијата.

Тинејџерката е одведена на психијатриско лекување. Таа рекла дека морала да принесе жртва на ѓаволот. Нејзината жртва се опоравува во болница.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş