25 факти за алкохолот што ќе ве изненадат

23 октомври, 20140
25 факти за алкохолот што ќе ве изненадат

Алкохолот постои илјадници години и за тоа време постојано се дознаваат нови факти за истиот. Како на пример, дека некои луѓе имаат патолошки страв од празна чаша, до фактот дека постои вотка што чини 3,75 милиони долари и други интересни факти.

Во ова видео се наведени 25 факти за алкохолот кои може ќе ви делуваат неверојатно. Погледнете за што станува збор:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş