16.000 километри долгите убавини на Норвешка

21 октомври, 20140
6.000 километри долгите убавини на Норвешка

Прво на што секој од нас помислува кога ќе се спомене Норвешка е пријатен живот, преубава природа, гостопримливи луѓе и студена и сурова клима.

Сместена на Скандинавскиот полуостров, Норвешка е една од најсеверните земји на светот каде живеат луѓе.

Сега можете да се запознаете со оваа држава и со нејзините убавини, благодарејќи на шестминутното видео кое ве води на 16.000 километри долго патување низ Норвешка.

Уживајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş