Полицаец усмртил питбул со пиштол и го снимил злочинот над невиното куче!

21 октомври, 20140
Полицаец усмртил питбул со пиштол и го снимил злочинот над невиното куче!
Полицаец од американската сојузна држава Тексас ладнокрвно со пиштол убил пит бул териер, а видео снимката од бруталниот злочин над невиното куче се појавила на Јутјуб.

https://www.youtube.com/watch?v=doEBArKrv9w

Наводно тој добил позив од жена од гратчето Клебурн, која навела дека трите кучиња на нејзиниот сосед се однесуваат агресивно.

Полицаецот кој пристигнал на лице место го усмртил животното со три куршуми од пиштол. Бидејќи полицаецот на себе имал прикачено и камера, ова ладнокрвно убиство било снимено, а видеото завршило на Јутјуб. Полицаецот во извештајот напишал дека кучето било агресивно и поради тоа го усмртил.

Меѓутоа, сопствениците на кучето тврдат дека нивниот пит бул бил мирољубив и дека никогаш не нападнал никого. На основа на снимката може да се заклучи дека сопствениците ја кажуваат вистината.

Погледнете го и подолгото видео:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş