6 особини кои жените ги бараат кај идните мажи

28 октомври, 20140
8

За жал, за многу мажи е научна фантастика било каков интимен однос со некоја личност од спротивниот пол. Но, сите вие несигурни млади мажи, верувајте, тоа не мора да биде така. Во продолжение прочитајте кои се тие особини кои жените ги бараат од идните партнери.

Пристојност

Прво и основно! Без пристојност ништо. Се надеваме дека вашите родители веќе ве имаат научено како да се однесувате, а особено кога се работи за жени. Не е важно дали се работи за млада девојка или постара жена, кон нив секогаш треба да се однесувате како вистински господин.

man-kissing-womans-hand

Работа (или активно бара)

Жените бараат сигурност и ќе гледаат да најдат некој кој може тоа да им го овозможи. Ако веќе самите финансиски се осигурале, тешко дека ќе дозволат времето и сите свои пари да ги трошат на некого.

Интелигенција

Жените сакаат мажи кои добро се изразуваат. Обично мислат дека се исклучително паметни. Ако баш тоа не ви оди од рака, обидете се да научете неколку фенси зборови и вешто користете ги во женско друштво.

Вештина во кревет

На нашиот портал веќе имаме напишано премногу текстови на оваа тема и нема смисла повеќе да зборуваме колку е важно да бидете вистински мајстор во креветот.

vestina-vo-krevet

Самодоверба

Жените сакаат мажи со самодоверба! Дали сте виделе некој слабак да има девојка која сите ја посакуваат? Многу ретко, зарем не?

Смисла за хумор

Таа едноставно обожава да се забавува. Потруди се и биди таков. Добрата смисла за хумор е често карта до срцата на многу жени. Дури и до некои други, на мажите многу попривлечни органи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş