6 причини зашто Galaxy Note 4 е подобар од iPhone 6 Plus

21 ноември, 20140
13

1. QuadHD екран

Екранот на Apple е голем со 5,5 инчи и има одлични бои, но драстично заостанува зад QuadHD резолуцијата кај Note 4. Ова особено се забележува при читање на веб-страни и сурфање на интернет.

 

2. S Pen стајлус

Стајлусот на Samsung е одличен за цртање, додавање забелешки и слични функции, со што имате уште една опција за интеракција со вашиот уред.

 

3. Снимање во 4K

За разлика од iPhone 6 Plus, кој поддржува „само“ 1080p, Galaxy Note 4 е способен за снимање во драстично поголема резолуција.

 

4. Поиздржлива батерија која побрзо се полни

Опремен со батерија од 3,220 милиампер часови, Galaxy Note 4 Издржува до 30% повеќе од iPhone 6 Plus. Да не ни почнеме да зборуваме за Ultra Power Saving модот кој постои…

 

5. Широко-аголна предна камера

Note 4 има една од најдобрите #selfie камери на пазарот, со одлична 3,7 мегапикселна резолуција и 120 аголна леќа. Споредено со 1,2 мегапикселната камера на iPhone 6 Plus…едноставно нема конкуренција!

 

6. UV сензор

Сакате да знаете дали сонцето е штетно за вашата кожа? Note 4 има апликација за тоа! Иако можеби е е најпопуларна опција, сепак е нешто што фали кај iPhone 6 Plus.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş