6 работи кои ќе ви донесат повеќе пари во 2015-та

30 декември, 20140
5

Фенг шуи за новата 2015-та година ве советува да се опремите со предмети и бои кои ќе ви донесат само среќа и благосостојба, но и повеќе пари.

Еве кои 6 елементи треба да ги имате за време на празниците кои следат:

1. Црвен паричник

Новиот паричник симболизира дека сте подготвени да примите ново богатство, а црвената боја ќе ви помогне да привлечете само добри материјални и духовни вибрации.


2. Црвена облека

Привлечете ја среќата во новата година така што на себе ќе носите повеќе црвена боја. Не е важно дали се работи за дискретни обетки или впечатлив фустан, важно е да ја имате црвената боја на вас.


3. Црвени чевли

Чевлите секогаш се поврзани со влегувањето во подобри ситуации, години, време… Затоа со црвените чевли може да кажете дека сте подготвени за подобро утре.


4. Златен накит

Дискретниот златен накит привлекува материјално богатство и повеќе пари како за вас, така и за вашите блиски.


5. Нов часовник

Часовникот значи дека се движите нанапред, затоа купувањето на нов модел ќе ви донесе позитивна чи енергија. Најобичниот детаљ може да има најголема моќ во наредната година.


6. Голема чанта

Овој детаљ симболизира дека очекувате доста добри работи и дека ви е потребна голема чанта за во неа да ги сместите сите благодети.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş