Ако мислите дека сте генијалци, пробајте да го решите ова

3 ноември, 20140
Ако мислите дека сте генијалци, пробајте да го решите ова

Земете лист хартија и пенкало, па нацртајте го поделениот правоаголник баш како на видеото. Потоа дајте си време и добро размислете.

ako-mislite-deka-ste-genijalci-probajte-da-go-resite-ova-01.jpg

Задачата е во тоа да ги поврзете сите внатрешни и надворешни линии од правоаголникот, со само една крива, без да ја подигнете раката.

Но, никако не смеете едната иста линија да ја прешкртате два пати.

На прв поглед личи лесно и едноставно, но ако пробате, ќе видите дека не спаѓате во 2-та проценти од луѓето кои тоа го можат.

Цели 98 проценти од луѓето кои се обиделе – се откажале.

Пробајте и споделете ги резултатите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş