Арапски суперавтомобил вреден 3.4 милиони долари

16 октомври, 20140
Арапски суперавтомобил вреден 3.4 милиони долари

Се прашувате кој е најлуд на оваа планета? Арапите. Друго објаснување за овој автомобил не постои. Врвните материјали вградени во овој автомобил, светските најпознати електричари, дизајнери и возачи работеле неколку години со една цел, да го произведат најсилниот и најлудиот автомобил, за конечно да има со што и тие да се пофалат.

lykan-hypersport111

Резултатот е пред вас. 3.7 литарски шест-цилиндричен мотор со две турбини кој произведува 740 коњски сили и има 960 Nm максимални вртежи во минута. До стотка забрзува за само 2.8 секунди и максималната брзина му изнесува околу 390 км/ч.

lykan-hypersport222

Цената од 3.4 милиони дополнително е оправдана со ретки материјали кои се вградени во автомобилот. Да, освен многу карбонски влакна и алуминиум, зборуваме за злато и дијаманти. Како и да е, ова е ѕвер зад чиј волан секој маж би посакал да седне. Ако сте заинтересирани за купување побрзајте, ќе бидат произведени само 7 модели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş