Три интересни опции кои ги нуди камерата на новиот iPhone 6

16 октомври, 20140
Три интересни опции кои ги нуди камерата на новиот iPhone 6

Поголемите екрани кај новите iPhone 6 и iPhone 6 Plus се највпечатливите промени на новите уреди од Apple, меѓутоа постојат и неколку други новитети со кои претходните модели не можеа да се пофалат.

Така на пример, камерите на новите смартфони се многу подобри. Во продолжение следат три кратки видеа кои демонстрираат што се може камерата на iPhone 6.

1. Фотоапаратот автоматски фокусира движечки објекти во преден план или во позадина.

https://www.youtube.com/watch?v=gQ98vAaQxbw

2. Time-lapse

https://www.youtube.com/watch?v=QkRGAXVvLrQ

3. Стабилизација на сликата при снимање

https://www.youtube.com/watch?v=LZdHMMOeR2o

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş