Бели дробови на пушачи vs. непушачи

29 август, 20140
Бели дробови на пушачи vs. непушачи

Се откажувате од пушење? Ова кратко видео може да ви биде добредојдено.

Сме гледале реклами, видеа, слики, а ги има и на самото пакување на цигарите. Мислиме дека добро го знаеме ефектот од цигарите врз белите дробови и дека ја познаваме разликата меѓу органите на пушачите и непушачите. А сепак, речиси и да сме рамнодушни кон тоа. Тешко дека некој се откажал од цигарите откако се исплашил од виденото.

Но, сепак, ако визуелизацијата на штетата од никотинот може да има било каков позитивен ефект, тогаш несомнено оваа би била глетката што тоа би го постигнала. Еве го најдобриот приказ на тоа како изгледаат белодробните крила кај пушачите контра непушачите, и што е најважно, погледнете колкава разлика има во белодробниот капацитет.

httpv://www.youtube.com/watch?v=BSFclbDmoB0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş