Бездомник гледа како полицијата му го руши засолништето

7 ноември, 20140
Бездомник гледа како полицијата му го руши засолништето

Овој бездомник со месеци собирал средства и материјали за да си направи засолниште во шумата за да се сокрие од жестоките временски услови и зимата што доаѓа.

Кога полицијата дознала за неговиот „дом“, одлучиле да го срушат.

Бездомникот имал само една молба – да присуствува додека ја рушат.

Неговиот поглед кажува повеќе од 1000 зборови…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş