BMW i8 vs. Porsche 911

10 септември, 20140
BMW i8 vs. Porsche 911
Иако трките на 402 метри ја покажуваат само брзината на автомобилите, тоа апсолутно не ги прави неинтересни…
Од една страна го имаме Porsche 911 Carrera 2S со ниво на опрема Powerkit, а на другата страна е хибридниот спортист од Минхен, BMW i8. Porsche-то во себе носи 430 КС, додека хибридниот автомобил 362 КС, распредели на сите 4 тркала. BMW i8 има значително поголем вртежен момент, но е потежок. Што мислите, кој ќе биде побрз? Може да дознаете во видеото што следува.
httpv://www.youtube.com/watch?v=85ZriQWyKuk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş