Човек скокнал во кафез со лавови (видео)

9 декември, 20140
Човек скокнал во кафез со лавови (видео)
Непознатиот маж скокнал во кафез со лавови, кои во истиот момент го нападнале. Оваа стравична сцена се случила во Барселона, а снимката од нападот на крволочните животни се појави на интернет.

Еден од посетителите на Зоолошка градина во Барселона е тешко повреден, откако скокнал во кафезот со лавови. Мажот, чие име не е објавено, го нападнале неколку од дивите животни.

Чуварите на зоолошката градина реагирале експресно брзо и успеале да го извлечат човекот од кафезот. Тие со млаз вода ги прскале лавовите за да ги избркаат подалеку од човекот.

На крајот, мажот од кафезот го извлекле пожарникари. Не е познат мотивот поради кој човекот скокнал во кафезот со лавови.

https://www.youtube.com/watch?v=8UAUjLdC1aQ

https://www.youtube.com/watch?v=mIasPq6kJXI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş