Дали верувате во читање мисли?

12 септември, 20140
Дали верувате во читање мисли?

Нашите очи се преспори а нашиот мозок премногу наивен. Погледнете го ова видео на илузионистот Ерик Леклер во кое тој им ги чита мислите на луѓето. На почетокот Ерик си игра со еден шпил на карти, за на крај пеку малиот екран на нашите компјутери да ни влезе во умот.

https://www.youtube.com/watch?v=uMyNIYHa_Ko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş