Зошто Самсунг ги исмева уредите на Епл?

12 септември, 20140
Зошто Самсунг ги исмева уредите на Епл?

Изгледа дека претставници на компанијата „Samsung“ внимателно ја следеле презентацијата на новиот iPhone од Apple во вторникот со оглед на тоа дека ден подоцна тие објавија видеа со кои му се потсмеваат на овој конкурент.

„Samsung“ уште еднаш докажа дека телефоните со голем екран можат да бидат комерцијално поуспешни од оние на Apple со помал екран, кој ги задржа помалите димензии, се пред два дена кога го претстави новиот смартфон со поголем екран.

„Samsung“ во видеата се потсмева и со проблемите на „Apple“ при преносот на презентацијата во живо.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bpv5_SPrk_w

https://www.youtube.com/watch?v=rask0SaAFJ8

https://www.youtube.com/watch?v=9YA_ocaqTlw

https://www.youtube.com/watch?v=yUnlnopG_Xs

https://www.youtube.com/watch?v=vA8xPyBAs_o

https://www.youtube.com/watch?v=vPqVYyes0PM

И за крај погледнете како изгледа еден од најдобрите смартфони и најновото дело на Самсунг. Ова е нивниот прв смартфон со заоблен екран и навистина изгледа фантастично. Според нас, во моментов Епл нема модел што може да конкурира на последната иновација на Самсунг.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş