Дали знаете што мислел Џобс за Бил Гејтс?

3 јануари, 20140
18

Стив Џобс, основачот на Епл во јавноста, секако, позитивно ја опишувал и коментирал дејноста и делата на својата компанија. Меѓутоа, кога била во прашање конкуренцијата, особено Мајкрософт, немал баш така пофални зборови.

Иако двајцата соработувале неколку пати, постојаниот натпревар помеѓу нив едноставно не дозволувал да се создаде взаимен пријателски однос.

Комплицираниот однос можете подобро да го сватите ако ја погледнете забавната видео компилација каде се наоѓаат најдобрите изјави на Стив Џобс за Мајкрософт.

httpv://www.youtube.com/watch?v=37VaLvjw-3s

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit