Погледнете го феноменалниот потег на Роџер Федерер!

3 јануари, 20140
19

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер на турнирот во Бризбејн го направи најдобриот потег во кариерата.

Тој во синглот се изборил за четвртфинале каде ќе се соочи со Маринко Матошевиќ. Во парови игра со французинот Николас Мау. Во текот на овој меч против Жеремиј Шардија и Григор Димитров швајцарецот направил потег каков што ретко се гледа.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cLBZYZOYkFk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit