Дали знаевте дека вашиот Самсунг има скриено мени?

2 ноември, 20140
21
Целта на скриеното мени кај Самсунг паметните телефони е да се тестира исправноста на сите функции кои ги има мобилниот.

Повеќето сопственици на Самсунг паметните телефони веројатно не знаат дека тие имаат скриено мени до кое лесно се пристапува, а чија цел е да се тестира исправноста на функциите на телефонот.

Откако ќе ја отворите апликацијата за повици, внесете ги симболите без место *#0*#. Ќе ви се појави скриеното мени во кое се наоѓа избор на функциите на телефонот кои можете да ги тестирате, како на пример вибрациите, чувствителноста на екранот, работата на камерата или звучниците.

Со помош на опцијата „Red”, „Green” и „Blue”, кои овозможуваат тестирање на на боите на екранот, може да утврдите каде на екранот се наоѓаат „мртви“ пиксели кои веќе не менуваат боја.

Погледнете го видеото.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş