Дека може да се старее грациозно: Оваа жена има 74 години…

29 декември, 20140
2013 Entertainment Weekly Pre-Emmy Party - Arrivals
Холивудската легенда Ракел Велч е вистински доказ дека може да се старее грациозно, со насмевка на лицето и здрави животни навики.

72-годишната Ракел на холивудските манифестации секогаш се појавува максимално средена, а јавноста секогаш останува шокирана од нејзиниот беспрекорен изглед.


За телото кое изгледа помладо од многу други, заслужни се секојдневните долги прошетки низ Беверли Хилс. Актерката истакнува дека својата кожа од сонцето ја штити со голем шешир и темни очила.

Верувале или не, Ракел сè уште активно тренира, а пред прошетките одработува јога шест пати во неделата.

Покрај тоа, кардио вежбите секојдневно ѝ одземаат по 45 минути во денот, пишува Daily Mail.

“Се чувствувам прекрасно, полна со енергија и не сакам да се откажам од тоа”, одлучна е Ракел.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş