Добра финта за пешаците да чекаат на црвено

6 октомври, 20140
Добра финта за пешаците да чекаат на црвено

Пешаците често заради брзање или заради тоа што се нестрпливи решаваат да поминат на пешачкиот премин дури и кога светлото е црвено за нив. Некои податоци покажуваат дека токму тогаш се случуваат многу несреќи.

Ова интересно видео на Smart, покажува едноставна финта што може да го направи чекањето на семафорите поинтересно и да ги задржи пешаците пред семафорот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş