Докажано најефикасен пијалок за рамен стомак и топење масни наслаги

30 ноември, 20140
10

Состојки

  • 1 лажичка рендан корен од ѓумбир
  • 1 краставица
  • 1 лимон
  • 12 ливчиња нане

Постапка

Излупете ја краставицата и исецкајте ја на тенки парчиња. Лимонот исецкајте го на тенки резанки.

Во длабок бокал додадете 8 чаши вода. Во водата додадете ги сите состојки. Оставете го вака приготвениот пијалок да одстои цела ноќ.

Пијалокот се конзумира цел следниот ден. Има пријатен вкус и делува освежувачки.

Неговата комбинација на состојки ќе придонесат да добиете рамен стомак без гладување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş