Дожд од мртви лилјаци во Австралија!

9 јануари, 20140
12

Штом температурата ќе се покачи над 43-от целзиусов степен, лилјаците почнуваат да паѓаат од небото на земја, изјавиле претставници на локалната организација за заштита на дивите животни.

Топлотниот бран што ја погоди Австралија деновиве предизвика вистински “дожд“ од мртви лилјаци во неколку градови на североисток.

Околу 100 000 мртви лилјаци паднале како последица од високите температури, ширејќи неподнослива миризба.

httpv://www.youtube.com/watch?v=KgjRn1SGyJs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit