Дознајте како изгледала популарната Шакира пред 26 години

17 октомври, 20140
Дознајте како изгледала популарната Шакира пред 26 години

Популарната Шакира многумина ги освои со својата појава и музичкиот талент. Но, оваа колумбиска пејачка имала кариера и претходно, во Латинска Америка, а ретко кој е запознаен со тој период од нејзиниот живот.

ke-uspeete-li-da-ja-prepoznaete-kako-izgledala-sakira-pred-26-godini-video-01

На почетокот на музичката кариера имала црна виткана коса и била позната латинска ѕвезда, со сосем поинаков изглед и моќни стихови, но и сигурност, која многу се променила кога стапнала на европската сцена.

Пред извесно време таа објави дека следниот албум ќе ѝ биде на шпански јазик, прв таков во десет години кариера.

Ако сакате да видите како тоа би звучело и како изгледала младата Шакира, погледнете ги снимките од деведесеттите години.

Погледнете ја снимката од 1988 година кога имала само 11 години:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Rwm_cQoL00M

Следната снимка е од 1990 година кога има 13 години и кога го претставила првиот албум „Magia“.

 

Во 1993 година, кога имала само 16 години се натпреварувала на фестивалот Viña del Mar во Чиле. Тогаш го освоила третото место.

 

Иако со пеење започнала многу рано, вистинска ѕвезда станала дури во 1995 година кога е објавен нејзиниот албум Pies Descalzos. Албумот ја прославил и станала музичка ѕвезда на Латинска Америка.

Вака изгледа и звучи денес:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş