Овој телефон чини колку 20 нови Ајфони

18 октомври, 20140
1

Прочуената британска компанија за луксузни мобилни телефони Vertu сега има ново, екстремно скапо технолошко достигнување.

ovoj-mobilen-telefon-vredi-kolku-20-novi-iphone-6-ki-01.jpg

Во соработка со Бентли, беше претставен новиот паметен телефон кој чини 13.450 евра, или поточно колку 20 нови iPhone 6-ки на британскиот пазар.

Иако телефоните на компанијата Vertu не отскокнуваат од просечните паметни телефони, препознатливи се по рачната изработка и имаат потпис на творецот во внатрешноста.

ovoj-mobilen-telefon-vredi-kolku-20-novi-iphone-6-ki-02.jpg

Исто така, овој пат нивниот дизајн е специфичен и екстравагантен, благодарение на препознатливото лого на Бентли изработено од дијаманти.

ovoj-mobilen-telefon-vredi-kolku-20-novi-iphone-6-ki-03.jpg

Изработен од титаниум и обложен со кожа, моделот „Vertu for Bentley“ нуди и услуги како личен асистент.

Така, на пример ако сакате да одите на концерт за кој картите се веќе распродадени, треба само треба да се јавите на одреден број и да го кажете вашето барање. Луѓето од Vertu тврдат дека овие лични барања сега се лесно остварливи.

ovoj-mobilen-telefon-vredi-kolku-20-novi-iphone-6-ki-04.jpg
Погледнете го видео претставувањето на овој фантастичен модел:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş