Ексклузивно видео: Galaxy S6 и S6 Edge во акција

22 ноември, 20140
14

Можеби е сеуште рано, но YouTube корисникот Jermaine Smit создаде видео концепт на новите Galaxy S6, како и Edge верзијата (со заоблен екран) на истиот модел. Она што досега го знаеме за Galaxy S6 е дека Samsung го започнува дизајнирањето од почеток, па затоа е наречен Project Zero.

Уште една гласина е дека Galaxy S6 може да добие и посебна верзија со заоблен екран, идентично како Galaxy Note Edge. Ова е прикажано и во концептот на Smit, па можете да погледнете како изгледа.

Smit ги има замислено овие два модели со QuadHD екран (резолуција од 2560 x 1440 пиксели), 20 мегапикселна задна камера со оптичка стабилизација, двоен LED блиц и можност за снимање во 4K, како и батерија која се полни до половина за само 20 минути.

Постојат две бои на овој концепт – црна и бела. Останува да чекаме и да видиме како ќе изгледа финалната верзија!

https://www.youtube.com/watch?v=kY7j13zhyEM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş