Експеримент што науката не може да го објасни

3 ноември, 20140
Експеримент што науката не може да го објасни

Човековите мисли и намери можат да влијаат на физичката реалност, како молекуларни структури на воден експеримент.

Јапонскиот истражувач и алтернативен лекар Др. Масар Емото стана познат поради својот експеримент со молекулите во водата, кои се прикажани пред 10 години во филмот ‘What The Bleep Do We Know?’.

Тој му докажа на целиот свет одлично влијание на позитивното размислување.

Човековите мисли и намери можат да влијаат на физичката стварност, како молекуларните структури на водата.

Демонстрацијата на Емото за позитивното размислување е и експеримент со ориз. Имено, Др. Емото во две стаклени садови става  ориз, кој го полева со вода.

На едната страна напишал „Фала“, а на другата „Будало“. Тој ангажирал деца да ги прочитаат тие зборови секој ден кога ќе поминат покрај нив.

Чашата со ориз со позитивни мисли по 30 дена едвај се променила, додека во другата сосема изгнил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş