Местата каде што природата не штедела убавина

3 ноември, 20140
13

Природата е убава насекаде, но на одредени места таа едноставно како да го дала најдоброто од себе и ги претворила овие области во неверојатни убавини, на кои човечкото око не може да се наслади.

Оваа прекрасна галерија ни покажува 20 такви места кои пленат со уникатната разновидност и палета на бои.

Долината на цвеќето, Индија

Паркот Хицуџијама, Јапонија

Големиот корален гребен, Австралија

Кина

Поле со лаванди, Франција

Езерото Хилер, Австралија

Браунвалд, Швајцарија

Црвената плажа, Кина

Полето на лалињата, Холандија

Шарено езеро во САД

Корнвол, Англија

Алберта, Канада

Луопин, Кина

Заливот Шарк, Австралија

Памуккале, Турција

Кавачи Фудзи, Јапонија

Хокаидо, Јапонија

Реката Канњо-Кристалес, Колумбија

Воронеж, Русија

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş