Еве која е разликата меѓу српските и хрватските елитни проститутки

31 декември, 20140
11
Со апсењето на старлетата Мими Оро, повторно започнаа прашањата за тоа колку напраќаат девојките кои се занимаваат со најстариот занает на светот. Еве која е разликата меѓу српските и хрватските елитни проститутки.

Приведувањето на старлетата Милица Живановиќ, позната како Мими Оро и уште неколку други девојки, поради проституција, како и еден маж осомничен дека организирал елитна проституција во Белград, повторно ги започна погодувањата за тоа кој се` се занимава со „најстариот занает на светот“, како и тоа колку тие девојки наплаќаат за своите услуги.


Наводно, споменатата Мими Оро за секс наплаќала по 150 евра за еден час поминат со клиентот, додека за секој нареден час наплаќала дополнително. Бројни извори наведувале дека се најбарани пејачки, водителки, манекенки и старлети. Неофицијално, цените за сексуални услуги се движат од 500 до 2.000 евра, пренесува српски Телеграф.

А се чини дека истата ситуација се случува и во Загреб, Хрватска. На специјализираниот сајт, happyescorts.com, клиентот може да си одбере и девојка од Хрватска. Како и очекувано, најголемата понуда на ескорт дами е во Загреб.

На сајтот се наоѓаат и фотогалерии на девојките, генерални информации за нив, колку години имаат и од каде се. Покрај тоа, таму има и детали за тоа што се` тие може да им пружат на клиентите.


Секако, после сите тие податоси има и цена. Во зависност од од „работното искуство“ како ескорт дама, девојките во просек, услугите ги наплаќаат од 200 до 2.000 евра, пренесува Telegraf.rs.

Се работи за тоа што, девојките за еден час со клиентот наплаќаат 200 евра, а износот од 2.000 евра е за цел ден.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş