Фантастичен ресорт на Бали

29 август, 20140
9

Хотелите Bulgari асоцираат на луксуз и скап вкус, а прекрасниот Bulgari Ресорт на Бали не е исклучок од ова правило. Сместен е на брегот на Улувату, со поглед на Индискиот Океан.

Главната вила има неверојатен панорамски поглед и во голем дел е инспирирана од накитот на Bulgari.

Имате можност да уживате во долги прошетки на плажата, да пливате во кристалната вода на океанот, спа третмани или да одите во шопинг со личен асистент.

Ако сте авантуристички расположени постои можност со хеликоптер да отидете и во посета на вулканот.

Цената по ноќевање е 640 евра.

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-1

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-2

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-3

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-4

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-5

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-6

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-7

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-8

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-9

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-10

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-11

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-12

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-13

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-14

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-15

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-16

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş