Фантастични идеи за дизајн на бања

17 септември, 20140
7

Сите ние оддаваме толку многу внимание за одржување на остатокот од нашиот дом убав,

но кога станува збор за бањата, убава завеса за тушот или када се чини доволно за повеќето од нас.

Исто така, за повеќето од нас, бањата е најблиското нешто до простор за секојдневен ритуал.

Го користиме за чистење и разубавувајќи се себеси, и за вршење на други ритуали поврзани со здравјето.

Па, зошто не го заслужува истиот вид на внимание како храм, на пример?

Со овие прекрасни идеи за дизајн на бања ќе можете да се инспирирате и да промените некои работи

во вашата бања за вашиот бенефит- поголемо задоволство.

bathroom-design-ideas-2-2

bathroom-design-ideas-2-1

bathroom-design-ideas-18

bathroom-design-ideas-16

bathroom-design-ideas-6

 

bathroom-design-ideas-10-1

bathroom-design-ideas-10-2

bathroom-design-ideas-7-2

bathroom-design-ideas-7-1

bathroom-design-ideas-13-1

 

bathroom-design-ideas-13-2

bathroom-design-ideas-9

bathroom-design-ideas-11-1

bathroom-design-ideas-11-2

bathroom-design-ideas-15

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş