Фејсбук апликација: Сакате да сокриете дека сте прочитале нечија порака?

2 декември, 20140
Фејсбук апликација: Сакате да сокриете дека сте прочитале нечија порака?
Колку пати ви се случило да сакате да видите некоја порака на Фејсбук, а кај другото лице да не се појави познатото “Seen”? Сигурно илјада пати!

За оние кои не знаат што е тоа, а не се многу, ќе дадеме едноставно објаснување пред да преминеме на главното.

Фејсбук ја активирал функцијата “Seen” за да ги извести оние кои ја праќаат пораката дека примателот ја прочитал истата. Меѓутоа, тоа на крајот донело повеќе проблеми отколку корист.

Еве како да ја деактивирате опцијата “Seen” со неколку лесни и брзи потези.

Доколку веќе сте инсталирале апликации во својот “Chrome”, или било кој друг пребарувач, доволно е само да кликнете тука и да го инсталирате “Facebook Unseen” и проблемот е решен.

Доколку сте нови во инсталирање на апликации во својот пребарувач, во прилог имате и видео со упатство како да го направите сето тоа.

Потребно е вашиот Фејсбук профил да биде отворен во тој пребарувач.

И на крајот, еве ја апликацијата за “unseen” а истата можете да ја инсталирате тука.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş