Фејсбук хит: Погледнете ја внимателно девојката која излегува од вода…

29 август, 20140
5

Кога сликата се појавила на социјалните мрежи предизвикала вистинско воодушевување…
Овој уметник поставува слики и реални луѓе во интерактивен однос, што е поприлично фасцинантно. Она што ви се чини на прв поглед, всушност не е реално, туку се работи за импресивна уметност.
Густаво Силва е хипер реалистичен сликар. Се специјализирал во создавање глетки кои изгледаат како ситуации во кои луѓето пловат, пливаат или седат во вода. Негови базични мотиви се луѓе и вода, а нивото на реалистичност е навистина неверојатно.

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=m1lcqxMMnqo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş