Германец уринирал врз споменикот на жртвите од холокаустот!

10 јануари, 20140
27

Германија ќе ги зголеми  безбедносните мерки околу споменикот посветен на жртвите од холокаустот откако на интернет се појави видео клип каде се гледа како маж уринира врз споменикот.

“Овие инциденти се страшни и заслужуваат голема осуда“, изјавила министерката за култура Моника Гретерс.

Споменикот на жртвите од холокаустот е поставен блиску до американската амбасада во Берлин и претходно бил осквернавен од страна на неонацисти кои цртале кукасти крстови врз него, а во последниот инцидент полицијата не открила политички мотив.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ElKCT9Sn-FY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit