Ѓоковиќ сакал да управува воз, но сите патници побегнале!

10 јануари, 20140
26

Ѓоковиќ и Викторија Азаренка како актуелни “претставници“ на Australian Open го најавиле првиот Грен Слем за сезоната.

Србинот и Белорусинката се возеле со градски превоз низ центарот на градот, а потоа со пехарите во раце се придружиле на прославата одржана во комплексот на  Australian Open.

“Сакав да го управувам возот, но кога седнав зад воланот, сите патници побегнаа“ – изјавил Ѓоковиќ, со што ги расположил и насмеал присутните.

“Беше прекрасно искуство да се дружам со Вики, а ќе биде добро и следната година да бидеме повторно заедно на оваа церемонија“, додава тенисерот, а потоа го пофалил и новиот тренер Борис Бекер: “Борис е елегантен како и секогаш. Драго ми што соработувам со него, тој е голем шампион“.

Foto: AP/Tanjug

Foto: AP/Tanjug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit