Се обидел со правосмукалка да извади бубашваба од уво!

10 јануари, 20140
25

Еден австралиски лекар извадил од увото на пациентот бубашваба која пациентот сакал да ја извади со правосмукалка.

Голготата на Хендрик Хелмер почнала во средата наутро кога се разбудил со силна болка во десното уво. Кога почнало уште повеќе да го боли и кога осетил дека нешто мрда внатре ја земал правосмукалката и се обидувал да го извлече инсектот, но не успеал.

Бил префрлен во болница каде лекарите со помош на специјани масла и инструменти  извадиле од неговото уво бубашваба долга 2 сантиметри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit