Ги пронашол луѓето на Фејсбук кои имаат исто име како неговото, а потоа направил нешто што ги шокирало!

26 ноември, 20140
13

Момче со прекар Казино Рој (Casino Roy) со својата идеја воодушеви многумина. Некои сепак биле запрепастени кога им стигнало барање за пријателство на социјалната мрежа Фејсбук и тоа од лице кое неодоливо потсеќа на нив.

Ова момче дошло на идеја бара корисници на Фејсбук со исто име и презиме и да направи профил слика иста како нивната, во идентична поза и облека. Потоа им праќал понуди за пријателство.

Тие биле шокирани кога сфатиле дека добиле понуда за пријателство од лице многу слично на нив.

Реагирале зачудено, се прашувале што се случува…

Секако имало и онакви, кои биле воодушевени од идејата на овој креативен човек.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş