Го видела поранешното момче со друга, па…

21 декември, 20140
Го видела поранешното момче со друга, па…

26-годишната Русинка, Марија Артемјева, обвинета е за обид за убиство откако со својот автомобил го турнала автомобилот на поранешното момче од патот.

Според обвинението, таа на патот во Волгоград во автомобилот го видела своето поранешно момче Чаритон Анисимов со нова девојка, па во напад на љубомора и бес со својот автомобил удрила во неговиот – пишува порталот Точка,

28-годишниот Анисимов тогаш се обидел да побегне, но не успеал. Поранешната го стигнала, повторно го удрила и силно го истуркала од патот, а автомобилот буквално удрил во еден од столбовите на патот. И Анисимов и неговата девојка со итна помош биле префрлени во болница, но двајцата минале со полесни повреди.

Љубоморната девојка е обвинета за кршење на сообраќајните правила, предизвикување на штета и обид за убиство. Возачката дозвола веднаш и била одземена. Овој необичен напад на љубомора дошол и до медиумите, откако го снимила камерата од автомобилот за уапсената.

https://www.youtube.com/watch?v=BlIp4bfGUTE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş